Lajme Kryesore

BE ndihma humanitare për zonat e përmbytura në Jug »

permbytjet

Komisioni Europian njoftoi sot se ka aktivizuar Mekanizimin e mbrojtjes civile për të ofruar ndihma humanitare për zonat e prekura…

Feb 10 2015 / No Comment / lexo më shumë »

Blushi: Të varfërit edhe më të pashpresë, një vit e gjysëm pas ardhjes në pushtet të PS-së »

blushi

Ben Blushi ka thumbuar qeverinë në një shkrim të sotëm, duke thënë se të varfërit janë sërish të pashpresë, një…

Feb 9 2015 / No Comment / lexo më shumë »
Facebook reklama
Politikë gjika

Shpëtim Gjika: Arrestimi im i inskenuar, por nuk i di regjisorët. Rikandidimi? Parësore tani është shëndeti im

Kreu i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika, e cilëson arrestimin e tij si makinacion politik. Kryebashkiaku i Vlorës shprehet se ka pasur një skenar për arrestimin, ndonëse sipas tij, mbeten të panjohur regjisorët. Lidhur me akuzat…

Feb 10 2015 / Lexo Artikullin »
 • Nishani dënon sulmet me tritol: Mbështes luftën kundër krimit
 • Bisedimet Kosovë-Serbi, qëndrime kontradiktore për temat e bisedimeve në Bruksel
 • Boçi:Rama arrestoi Gjikën për të larguar vëmendjen nga përmbytjet
 • Ngjarje arrestimi

  Itali. 12 shqiptarë në pranga, shfrytëzonin 30 femra për prostitucion

  Autoritetet italiane kanë shkatërruar një organizatë kriminale që merrej prostitucion në qytetin e Torinos dhe kanë vënë në pranga 14 persona, mes të cilave 12 shqiptarë dhe 2 rumunë. Sipas mediave italiane, hetuesit kanë zbuluar se…

  Feb 10 2015 / Lexo Artikullin »
 • Tri shpërthime eksplozivi në Tiranë. Shoqërohen 28 persona
 • Autoriteti i Rrugëve: Ja ku duhet të bëni kujdes
 • Shkarkimet nga hidrocentrale, prezencë uji në zonën e NënShkodrës
 • Sociale permbytjet

  BE ndihma humanitare për zonat e përmbytura në Jug

  Komisioni Europian njoftoi sot se ka aktivizuar Mekanizimin e mbrojtjes civile për të ofruar ndihma humanitare për zonat e prekura nga përmbytjet e ditëve të fundit në jug të Shqipërisë. Përmes një komunikate, Komisioni Europian bën…

  Feb 10 2015 / Lexo Artikullin »
 • Dyfishohet tarifa e postes per pensionet qe shperndan
 • “ALSAR” ndihma për 1000 familje në nevojë në Tiranë
 • Partia Demokratike: Inspektorja e MAS me diplome false
 • Ekonomi G-20

  G20-ta përpjekje për të stimuluar rritjen ekonomike

  Ministrat e Financave dhe krerët e Bankave Qendrore të 20 ekonomive më të fuqishme të botës po mblidhen ne Turqi për të diskutuar për bashkëveprimin e përpjekjeve për të stimuluar rritjen ekonomike. Shqetësimet e ministrave të…

  Feb 9 2015 / Lexo Artikullin »
 • Ministri Panariti fermerëve do të kompensojmë plotësisht çdo bagëti të mbytur
 • Erion Veliaj ben leke me viziten e Papes?
 • Prodi: Kriza ekonomike ka nisur edhe ne Shqiperi
 • Lifestyle gates

  Bill Gate. Fakte interesante që nuk i dini për të

  Shumica e njerëzve dinë vetëm tri gjëra për Bill Gates: ai është njeriu më i pasur në Amerikë ose i dyti më i pasur në botë, ai themeloi një nga kompanitë teknologjike më të famshme dhe…

  Feb 10 2015 / Lexo Artikullin »
 • Mosha e mesme, meshkujt blejnë vetura sportive, femrat fuoristrada
 • Migjen Basha, baba ne 28 Nentor
 • Maska me domate zhduk pikat e zeza
 • Mjedis mot i keq

  Moti i keq përfshin Ballkanin

  Dëbora që ka filluar që dje në Kroaci, Slloveni dhe Bosnje u ka shkaktuar shumë probleme banorëve të zonave të këtyre vendeve, ndërkohë që janë parashikuar reshje të tjera të saj. Në Kroacinë Qendrore priten reshje…

  Feb 6 2015 / Lexo Artikullin »
 • Xhelozia, i riu plagos rende gruan dhe vret veten
 • Agjencia Europiane e Mjedisit: Ujërat në plazhet e Shqipërisë në gjendje të keqe
 • Reshje dëbore në zonat malore
 • Kulturë besim zekthi

  Mjeshtri i valles popullore,Besim Zekthi mbushi sot 79 vjeç

  Besim Zekthi, mjeshtri i valles popullore shqiptare mbushi sot 79 vjeç. Ai lindi në 5 shkurt 1936 në Tiranë. Ka qënë dhe mbetet ylli i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore, i shkëlqyer në “Vallen e…

  Feb 5 2015 / Lexo Artikullin »
 • Cavalli ngacmon serish Çiljeten
 • Libri i Valerie qe do te trondise presidentin Hollande
 • Sfida e ujit te akullt, Monika fut ne loje Ramen
 • Botë / Rajon danimarke

  Sulm terrorist në Danimarkë, një i vrarë dhe tre të plagosur

  Tre agjentë të plagosur në një kafene ku po debatohej për Islamin dhe për lirinë e shprehjes. Janë dy të dyshuarit dhe mendohet që kanë ardhur me një makinë të zezë. Në kafene ishte i pranishëm…

  Feb 14 2015 / Lexo Artikullin »
 • Itali. 12 shqiptarë në pranga, shfrytëzonin 30 femra për prostitucion
 • Merkel “JO” Greqisë, për dëmshpërblimet e Luftës së Dytë Botërore
 • Xhihadistja VIP nga Kanadaja
 • Sport laqi

  Laçianët godasin tifozin me flakadan: Nuk ndodh asgjë, Smajli e bëri kot

  Ndeshja mes Laçit dhe Kukësit që përfundoi në shifrat 2-1 për vendësit solli edhe një episod të shëmtuar. Në minutën e 47-të, Kukësi kishte të drejtën e një rivënieje anësore në krahun e djathtë të sulmit,…

  Feb 10 2015 / Lexo Artikullin »
 • Stadiumi “Loro Borici” në Shkodër do të jetë gati për ndeshjen Serbi-Shqipëri
 • Kushta: Uefa eshte bere si shtepi publike
 • The Guardian shuplake UEFA-s dhe Platinise
 • Intervista kadare

  Kadare rrefehet per Mengjeset ne Kafe Rostand

  Në një intervistë për “La Repubblica”, Kadare rrëfen Shqipërinë mes së kaluarës dhe së ardhmes. Shkrimtari, i ndodhur në Tiranë për të prezantuar librin e tij të fundit “Mëngjeset në Kafe Rostand”, flet edhe për marrëdhënien…

  Nov 28 2014 / Lexo Artikullin »
 • Rama: Do te shkoj ne Serbi edhe pse qeveria u soll si tifozet
 • Dimitrov: Shqiptaret po pergatiten per Shqiperine e Madhe
 • Jeta e pathënë e Hafiz Sabri Koçit
 • Dosier si ishin shqiptaret

  Nationa Geographic: Shqiperia 102 vjet me pare!

  “As rrahjet me thupra, as arma, as topi, as mërgimi, as burgimi, as edhe vetë vdekja nuk i tund nga vendi”. Folësi ishte një shqiptar i ri në moshë që një pjesë të shkollës e kishte…

  Nov 30 2014 / Lexo Artikullin »
 • Zbulohet fakte te reja per fatin e Amelia Earhart
 • Aleksandri i Madh: Une jam ilir!
 • Dashurite e Musolinit, ngjarja ne Gramsh me shqiptaren
 • Komente Spartak-Ngjela

  Rama po drejton me frike, jo me arsye

    Nga Spartak NGJELA Si duhet të drejtohet sot Shqipëria, me frika apo me arsye? Po të rrimë pak e ta mendojmë me njëfarë vëmemendje atë që po shohim të ndodhë me qeverisjen në Shqipëri, konstatojmë…

  Nov 2 2014 / Lexo Artikullin »
 • Obsesioni dhe sevdaja e Ramës për vizitën në Beograd
 • The Economist: Serbia po shkon drejt nje vendi autokrat!
 • Familja, Entiteti i shperbere brenda “Kalit trojan” te shqiptareve
 • Teknologji / Shkencë / Kuriozitete Goldgenie-iPhone-6-

  Në treg Iphone 6 Goldgenie. Kushton “vetëm” 3.5 milionë dollarë

  Iphone 6 është më I shtrenjtë seç e mendoni, kjo pasi Iphone 6 Goldgenie, është duke shitur një Iphone të vecantë që kushton 3.5 milionë dollarë, ndërsa versioni bazë i iPhone 6 i larë në arë…

  Feb 10 2015 / Lexo Artikullin »
 • Mosha e mesme, meshkujt blejnë vetura sportive, femrat fuoristrada
 • “Facebook” 11 vjeç, ja si ka evoluar që nga 2004
 • Ja pse fshijme listen e miqve ne fb
 • VIP-at gates

  Bill Gate. Fakte interesante që nuk i dini për të

  Shumica e njerëzve dinë vetëm tri gjëra për Bill Gates: ai është njeriu më i pasur në Amerikë ose i dyti më i pasur në botë, ai themeloi një nga kompanitë teknologjike më të famshme dhe…

  Feb 10 2015 / Lexo Artikullin »
 • Jolie pas grindjes me Pitt qan dhe ndez cigare
 • Luana ne dyshime…nuk di kujt t’i fale dashuri
 • Ezelin duan ta martojne me zorr…
 • Auto makina

  Mosha e mesme, meshkujt blejnë vetura sportive, femrat fuoristrada

  Kur është fjala për krizën e moshës së mesme, psikologët e ndryshëm këtë “gjendje” e përshkruajnë krejtësisht ndryshe. Por, çfarë ndodh kur bëhet fjalë për vetura? Sipas hulumtimit të kryer nga agjencia “Ipsos Public Affairs” në…

  Feb 10 2015 / Lexo Artikullin »
 • Mediat angleze habiten,“Lumma Design” me targa shqiptare
 • BMW nis prodhimin e modelit X2
 • Mercedes-Benz S65 AMG Coupe në shitje nesër në Gjermani
 • Astrologji Como você age no amor?

  Horoskopi per diten e sotme. Lexoni fatin tuaj

  Dashi Do e kuptoni me mire gjate kësaj dite se marrëdhënia ne çift nuk i përmbush te gjitha objektivat e duhura, prandaj mund te merren vendime me rëndësi. Beqaret duhet te tregohen sa me te arsyeshëm…

  Aug 17 2014 / Lexo Artikullin »
 • Horoskopi. E mërkurë 6 gusht 2014
 • Horoskopi.E martë 5 gusht 2014
 • Horoskopi. E hënë 4 gusht 2014
 • Video Galeri

  Parashikimi i motit

  Shqipëria në foto / 3-9 Nëntor

  Shqipëria në foto / 3-9 Nëntor
  Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së këtij portali © 2013 Gazeta Republika | Designed by Keminet | Log in
  Close
  Ndiqni Gazeta Republika në Facebook
  Informohuni mbi ngjarjet kryesore të ditës duke na ndjekur në Facebook.