Berisha: Lista jonë, e shkëlqyer për fitore

Publikuar më: 07/05/2013 8:48

Kryeministri Sali Berisha në orët e vona të mbrëmjes deklaroi se listat e kandidatëve të deputetëve janë të plota dhe gati për KQZ. “Listë fitoreje, listë e shkëlqyer fitoreje. Ju keni qarkulluar gjatë gjithë këtyre ditëve emra dhe kjo është e drejta juaj. E vërteta është se lista shumë shpejt dorëzohet dhe keni gabuar në shumë raste në parashikimet tuaja, por kjo është cështja juaj. I pyetur rreth listave të PS, Berisha tha: “Nuk kam asnjë koment të vetëm, se kam qenë i zhytyr në një punë intensive të selisë, mos harroni se ne kemi aleatët tanë të vendosur sipas pozicioneve dhe sa i përket palës tjetër, komenti më i mirë është ‘no coment’. Madje kreu i qeverisë nuk mohoi as përfshirjen e Kastriot Islamit, përkundrazi vlerësoi maksimalisht figurën e ish-deputetit socialist.  “Absolutisht e konsideroj një meritim të tij, sepse ai u bë një nga zërat më kredibël, më të besueshëm në mbrojtje të interesit publik për të cilin e përjashtoi dhe kreu i tij. Shumë normale është, përfshirja e tij në listat tona”. Sa i përket listës së PS-së për zgjedhjet, Berisha nuk donte të komentonte: “Nuk kam asnjë koment, sepse kam qenë i zhytyr në një punë intensive të selisë, mos harroni se ne kemi aleatët tanë të vendosur sipas pozicioneve dhe sa i përket palës tjetër, komenti më i mirë është ‘no coment’”, përfundoi Berisha.
QARKU TIRANE

Sali Berisha

Myqerem Tafaj

Majlinda Bregu

Halim Kosova

Florion Mima

Gerti Bogdani

Dashamir Shehi

Jorida Tabaku

Edi Paloka

Keltis Kruja

Kastriot Islami

Asllan Dogjani

Visar Zhiti

Arben Qirjako

Gent Deliallisi

Tritan Shehu

Ilir Rusmali

Jemin Gjana

Lajla Përnaska

Gazmend Dibra

Kreshnik Çollaku

Rajmonda Bulku

Kreuza Leka

Shkëlqim Hoxha

Fetah Hasani

Ervin Minarolli

Elvana Hana

Grida Duma

Ivi Kaso

Andia Pustina

Sahit Dollapi

Krenar Alimehmeti

QARKU DURRES

Eduart Halimi

Igli Cara

Albana Vokshi

Gent Strazimiri

Oerd Bylykbashi

Osman Metalla

Vullnet Topalli

Lufter Xhuveli

Kseanela Myderizi

Zamir Ramadani

Merita Bakiu

Arian Dedej

Mirlinda Çeka

QARKU ELBASAN

Arben Imami

Eduard Selami

Ardian Turku

Luçiano Boçi

Dashnor Sula

Arbjola Halimi

Aurel Bylykbashi

Irena Progni

Rrahim Çota

Mati Çela

Zamir Muzhaqi

Medi Shehu

Hysen Moli

Muharrem Kajolli

Bujar Cakani

QARKU KORÇË

Ridvan Bode

Elena Qirici

Edmond Spaho

Fatmir Mehdiu

Gjergji Papa

Fatbardh Kadilli

Leonard Olli

Viktor Duro

Ledina Aliolli

Sorina Koti

Adriana Hoxha

Artan Zaimi

QARKU DIBER

Sherefedin Shehu

Bedri Hoxha

Roland Keta

Ekrem Spahia

Rrahim Kaleci

Dhurata Çupi

QARKU BERAT

Genc Pollo

Astrit Veliaj

Lefter Maliqi

Mehmet Xheka

Caush Qato

Fatbardha Bullari

Hafize Skendo

Nevila Haznedari

QARKU LEZHË

Aldo Bumçi

Gjovalin Kadeli

Paulina Hoti

Vasil Bicaj

Mhill Fufi

Artan Bushi

Zef Maci

QARKU SHKODËR

Jozefina Topalli

Helidon Bushati

Voltana Ademi

Nard Ndoka

Gjovalin Bzheta

Ndue Paluca

Bardh Spahia

Gjok Uldedaj

Ramiz Cobaj

Merita Gradeci (Ahmetagaj)

Armir Grimaj

QARKU GJIROKASTËR

Genc Ruli

Spiro Ksera

Alije Kokalari

Veledin Zaçe

Arjan Kasaj

QARKU KUKËS

Flamur Noka

Besnik Dusha

Alban Zeneli

Ismet Jaku

Mimoza Hajdarmataj

QARKU FIER

Sokol Olldashi

Mesila Doda

Kozma Dashi

Shpëtim Idrizi

Bedri Mihaj

Myslim Murrizi

Florjan Dani

Ibrahim Morina

Tomor Allkushi

Ilir Bele

Ramadan Krasniqi

Irma Idrizi

Alketa Lugaj (Xhemali)

Saimir Korreshi

Ketrin Xhika

Agim Isufaj

QARKU VLORE

Astrit Patozi

Arben Ristani

Liljana Elmazi

Ardjan Kollozi

Leonard Sinani

Ylli Piro

Vesel Koçia

Hysni Sharra

Shkëlqim Lepenica

Daniela Beqiri

Manjola Nikollo

Fejzi Aliu

Lorena Kore

Komentet janë të mbyllura

Foto Lajme

Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së këtij portali © 2013 Gazeta Republika | Designed by Keminet | Log in
Close
Ndiqni Gazeta Republika në Facebook
Informohuni mbi ngjarjet kryesore të ditës duke na ndjekur në Facebook.