Sonte nata e parë e Festivalit në RTSH. Këngët dhe konkurrentët pjesëmarrës

Publikuar më: 26/12/2013 12:22

Festivali-i-RTSH-sëTitujt e këngëve dhe konkurrentët pjesëmarrës në të dy netët

Nis sonte ne Pallatin e Kongreseve edicioni i 52 i Festivalit te Këngës ne RTSH. 16 këngëtare te shoqëruar live nga orkestra e Radiotelevizionit do te interpretojnë për dy net, ndërsa ne natën e trete (28 dhjetor), juria e përbëre nga Agim Krajka, Aleksandër Lalo, Hajg Zaharian, Petrit Malaj, Eriona Rushiti, Xhevair Spahiu dhe Bojken Lako do të votojë për fituesin e këtij viti, i cili përfaqëson Shqipërinë në Eurosong. Bashkangjitur do të gjeni titujt dhe konkurrentët e dy netëve të para të festivalit, si dhe duetet me këngëtaret BIG te skenës, te cilët gjithashtu do te performojnë nga një këngë me konkurrentet e këtij viti, duke risjellë në kujtesën e publikut tingujt me te bukur nder vite te muzikës se lehte shqiptare

Këngët dhe konkurrentët pjesëmarrës.

Komentet janë të mbyllura

Foto Lajme

Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së këtij portali © 2013 Gazeta Republika | Designed by Keminet | Log in
Close
Ndiqni Gazeta Republika në Facebook
Informohuni mbi ngjarjet kryesore të ditës duke na ndjekur në Facebook.